Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek
a získejte 100 Kč na první nákup.

Domů Blog Detoxikace - jeden z kroků úspěšného hubnutí

Detoxikace - jeden z kroků úspěšného hubnutí

MyKETO tým

Zatočte s nebezpečnými látkami, škodit může i stres

V dnešním světě, kdy jsme vystaveni znečištěnému životnímu prostředí toxickými látkami, jako jsou výfukové plyny, cigaretový kouř, chemikálie a dále pesticidy i jiné potravinářské kontaminanty, nabývá očista těla na významu. Potřebu detoxikace zvyšuje i nevhodný životní styl, strava s přemírou konzervantů, nadužívání léků a v neposlední řadě také stres, věrný společník dnešní hektické doby.

 

Očista těla od škodlivých látek je nezbytností, např. při hubnutí

Nahromaděné škodlivé látky mohou v organismu způsobovat celou řadu zdravotních obtíží. Detoxikační kúra je na místě, zejména pokud pociťujete ztrátu energie, vitality nebo vás trápí nemoci. Nahromaděné škodlivé látky mohou stát i za zpomalením látkové výměny, což může narušovat a brzdit proces hubnutí. Přitom právě urychlení látkové výměny je pro úspěšné hubnutí klíčové. Jak správně vybrat detoxikační kúru, podpořit spalování tuků a kdy s očistným procesem začít? 

 

Detoxikace je krokem, jak žít zdravěji a cítit se lépe

Správná detoxikační kúra by měla podpořit všechny orgány, které se na detoxikačním procesu podílejí, především játra, která sehrávají hlavní roli při neutralizaci škodlivin. Detoxikační úlohu v lidském těle dále zastávají také ledviny, střeva, plíce, kůže a lymfatický systém. Řízená detoxikace našeho organismu je krokem, jak můžeme žít zdravěji a cítit se i subjektivně lépe. 
 
 
Blíží se jaro a s ním nastává ten nejlepší čas na detoxikaci a odkyselení - vyzkoušejte pH-Optimal FORTE!
 
Zastavme se u hubnutí
 
V průběhu hubnutí dochází k odbourávání zásobního tuku v těle, bohužel současně s tím se vyplavují také škodlivé a toxické látky, např. polychlorované bifenyly, které jsou dlouhodobě deponované, uskladněné právě v tukové tkáni. Tyto škodliviny je třeba neutralizovat, pokud je to možné a z těla je co nejrychleji odstranit. Osvědčeným  prostředkem s detoxikačním a antioxidačním účinkem, který podporuje funkci jater a ostatních orgánů podílejících se na detoxikaci, jsou zelené superpotraviny. Mezi zelené "superfoods" řadíme zelený ječmen, spirulinu a chlorellu. 
pH-Optimal FORTE pro detoxikaci vašeho těla
V rámci programu hubnutí je vždy žádoucí dbát na podporu detoxikačních procesů v organismu. Klientům doporučujeme preparát pH-Optimal ForteTento detoxikační doplněk stravy je bohatý na všechny tři zmiňované superfoods - zelený ječmen, spirulinu a chlorellu. Jeho užívání je vhodné již od 2. fáze dietního plánu MyKETO.  
 
Kvalitní a šetrnou očistnou kúru zařaďte nejen v době hubnutí, ale také na jaře, kdy se tělo "probouzí"  ze zimního spánku, ale také na podzim, kdy se tělo na zimu připravuje. Vedle preparátu pH-Optimal Forte, který je v tabletové formě, můžete sáhnout např. i po BIO Zelený ječmen, který je ve formě prášku, resp. sušené šťávy z mladého ječmene a pít ho můžete samotný či s ním obohatit ovocné či zeleninové smoothie. 
 

Mladý zelený ječmen je životabudič s detoxikační i antioxidační kapacitou

Podívejme se v blíže na zelený ječmen, který je unikátní v mnoha nutričních aspektech. Svou skladbou makro- i mikroživin - pomáhá tělu doplňovat:
 • 20+ aktivních enzymů, především jmenujme antioxidační enzymy superoxid dismutázu či cytochrom oxidázu. Druhý jmenovaný  enzym se podílí také na procesu získávání energie v buněčných mitochondriích, může tedy navíc přispívat k zefektivnění spalování tuků v těle
 • proteiny a chlorofyl (velmi cenné zelené barvivo)
 • vitamíny, minerály v bioaktivní, přírodní formě
 • bioflavonoidy a další látky s ochrannými a příznivými účinky

 

Díky "mozkovému vitamínu" ze zeleného ječmene se můžete cítit psychicky lépe 

V průběhu hubnutí přicházejí dny, kdy se nemusíte psychicky cítit nejlépe. Únava, vyčerpanost,  absence dobré nálady, nervozita, to jsou jen některé obtíže, které se mohou objevit, což může souviset s nedostatkem některých specifických látek, jako je např. cholin (lidově označovaný jako mozkový vitamín) či serotonin (hormon dobré nálady). Zelený ječmen je na tyto látky přirozeně bohatý a díky jejich doplnění dochází k načerpání vitality a lepší psychické pohodě. Obsah cholinu a serotoninu je také jedním z vysvětlení možného antidepresivního účinku zeleného ječmene, popsaného v některých preklinických studiích (1). 

 

Ne každý zelený ječmen na trhu je kvalitní, pečlivě čtěte etiketu! 

U zeleného ječmene platí více než u čekoholi jiného: Nenechte se ošidit nákupem nekvalitních produktů s pouhou drcenou sušenou trávou. Požadujte nejvyšší kvalitu – bio sušenou štávu z osení zeleného ječmene - bez genetické modifikace a bez aditivních látek. Tyto parametry splňuje jen velmi málo preparátů, ale detoxikační doplňky z programu hubnutí MyKETO ano. Zelený ječmen v našich produktech pochází z Nového Zélandu a je pěstovaný na tamní mimořádně úrodné a na živiny bohaté půdě. Poté, co doroste patřičné velikosti, je šetrně sklizen a následně velmi šetrně zpracován při teplotě do 31°C tak, aby nedošlo ke ztrátě jeho účinku, se zachováním plné enzymatické aktivity, vysokého obsahu chlorofylu, vitamínů i minerálů. Mnoho výrobců uvádí na trh zelený ječmen zpracovaný při podstatně vyšších teplotách, je pochopitelné, že tak dochází ke ztrátě cenných enzymů a tím i ke snížení účinku mladého ječmene. 

Zelený ječmen je „koncentrovaný zdroj širokého spektra snadno využitelných a biologicky aktivních přírodních látek. Je vynikajícím doplňkem výživy a obohacením každé redukční diety.“ Dr. Gilian McKeithová ve svém bestselleru „Living Food For Health – 12 Natural Superfoods to transform your health“ (2013) označuje zelený ječmen jako „Toxin Terminator“. Také podle nojvějších prací, publikovaných v American Journal of Chinese Medicine (2015) je zelený ječmen považovaný za jednu z nejvíce nadějných zelených potravin (superpotravin).

 

Podívejte se, v čem zelený ječmen vyniká

 • podpora bazálního metabolismu, podpora procesu hubnutí (brání zpomalení, až zastavení procesu hubnutí)
 • posílení detoxikační a antioxidační kapacity organismu
 • alkalizace (odkyselení) organismu (zelený ječmen je jednou z nejlepších alkalických potravin vůbec)
 • navrácení vitality, dodání nové energie 
 • podpora paměti a soustředění
 • pomoc při zpomalení procesu stárnutí, navození vnitřní rovnováhy organismu
 • podpora střevní peristaltiky, funkce jater a dalších orgánů zapojených do detoxikace, podpora regeneračních a obranných procesů organismu

 

Co bychom měli vědět o Spirulině 

Spirulina je sladkovodní sinice, nikoli řasa, vhodná k posílení vitality, nárůstu svalové hmoty a zvýšení metabolismu. Pozitivně působí také na trávicí trakt a je užitečná jako doplněk při dietních kúrách, včetně programu hubnutí MyKETO. Jedná se o zelenou superpotravinu, která vyniká vysokým obsahem chlorofylu, ten dokáže člověku poskytnout komplexní výživové vlastnosti. Věřte, že to ale není vše. Spirulina je bohatá také na proteiny, cenné vitamíny, minerály, karotenoidy a přírodní antioxidanty.

 

Chlorella je třetí složka detoxikačního doplňku stravy pH-Optimal FORTE

Tato jednobuněčná řasa  je podobně jako zelený ječmnen a Spirulina přínosná pro lidské zdraví. Zvláště díky svým mimořádným detoxikačním účinkům je velmi vyhledávaná.  Chlorella obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, nechybí ani cenné zelené barvivo chlorofyl a přírodní antioxidanty. V poslední době se ukázalo, že chlorella také podporuje regeneraci tkání, a je významná pro dělení a růst buněk. 

 

Kde preparát pH-Optimal FORTE zakoupíte? 

pH-Optimal FORTE je novinkou v sortimentu MyKETO a jednoduše ho zakoupíte na našem webu. Doporučujeme jej jako detoxikační kúru v rámci programu hubnutí MyKETO od 2. fáze hubnutí, tedy druhý, příp. třetí týden po zahájení diety. Nyní můžete využít akční ceny tohoto preparátu a ušetřit tak nemalé finanční prostředky. 

 

Literatura: 

1. Yamaura K, et al. Antidepressant-like effects of young green barley leaf (Hordeum vulgare L.) in the mouse forced swimming test. Pharmacognosy Research [online]. 2012; 4(1): 22–26 Dostupné na WWW: https://ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3250035/?report=printable.

2. Lahouar L1, El-Bok S2, Achour L1., Ohtake H, Nonaka S, Sawada Y, et al (1985) [Studies of the constituents of green juice from young barley leaves. Effect on dietarily induced hypercholesterolemia in rats]. Yakugaku Zashi; 105(11): 1052-1057 [Article in Japanese].

3. Lahouar L, El-Bok S, Achour L: Therapeutic Potential of Young Green Barley Leaves in Prevention and Treatment of Chronic Diseases: An Overview. Am J Chin Med. 2015;43(7):1311-29. doi: 10.1142/S0192415X15500743. Epub 2015 Oct 18.

4. Paulíčková I, Ehren bergerová, Fiedlerová V, et al (2006) Evaluation of Barley Grass as a potential source of some nutritional substances. Czech J. Food Sci.; 25(2): 65–72.

4. Kamiyama M1, Shibamoto T.: Flavonoids with potent antioxidant activity found in young green barley leaves. J Agric Food Chem. 2012 Jun 27;60(25):6260-7. doi: 10.1021/jf301700j. Epub 2012 Jun 18.

Podobné články: 
MyKETO tým

Břišní tuk, neboli také tuk viscerální,  je nejen nevzhledný a postupem času deformuje postavu, ale především může být pro lidské zdraví i nebezpečný. Ne nadarmo se břišnímu tuku říká "skrytý zabiják". Jak se ho nejlépe zbavit? 

MyKETO tým

Tuk v těle a dvě moderní metody jeho měření. První, je na profesionální váze InBody, druhá na domácích přístrojích. V čem se metody od sebe líší? Jak z měření vytěžíte maximum?

MyKETO tým

Jak zhubnout po Vánocích? Hřešili jste a z roztomilých špíčků se mezitím stala nevzhledná pneumatika? Nezoufejte, s naší malou pomocí poprvé v životě pokoříte vaše novoroční předsevzetí zhubnout.

 

MyKETO tým

Zajímá vás téma hubnutí, tělesná hmotnost, ketóza, keto dieta neboli po našem "steaková dieta" a chcete se inspirovat jak je možné s její pomocí zhubnout? V tom případě si nenechte utéct nový, užitečný článek! 

MyKETO tým

Existuje nějaký nástroj, jak urychlit bazální metabolismus a s ním související spalování tuků, nebo čím zefektivnit proces hubnutí? A jde to vůbec? A co když je nám 40+ a hubnutí je opravdovým oříškem?

MyKETO tým

InPURE je doplněk stravy zaměřený na odstranění přebytečné vody, tuků a toxických látek z organismu. Skvěle se hodí pro průběžnou očistu organismu, povzbuzení životně důležitých  orgánů a přijde vhod i při prvotním nastartování procesu hubnutí a podpoří celkový úspěch.