Domů Blog Jak zhubnout. Budete překvapeni jak snadné to může být. Příběh paní Veroniky

Jak zhubnout. Budete překvapeni jak snadné to může být. Příběh paní Veroniky

Kila na váze přibývala, ani nevím jak...

Mladá maminka v těhotenství přibrala téměř 20 kilo. Po porodu sice váha šla dolů, ale i přesto zůstala otravná kila navíc. Během 6 měsíců, kdy kojila se její váha ustálila, ale po ukončení kojení začala kila opět přibývat. Neklidné miminko, deficit spánku a starost o domácnost, to vše způsobilo, že neměla na kvalitní jídlo čas, odbývala se a jedla nevhodné potraviny. Záhy se u ní objevily záchvaty hladu, při kterých se doslova vrhala po kalorických bombách.

 

Jaké jsou nejčastější hříchy vůči tělu

Přemíra cukrů, které jedla, nepřinášely pocit nasycení. Sacharidy číhající především v pekařských a cukrářských výrobcích, které si s oblibou dopřávala, v kaších, které pravidelně po děťátku dojídala, v čokoládových bonbonech a sladkých nápojích, které tolik milovala a také v jejích milovaných přílohách, si postupem času vybraly svou daň v podobě velmi vychýlené ručičky na váze. Paní Veronika moc dobře věděla, jak moc se její postava změnila, jenže s tím nedokázala nic udělat. 

Na druhou stranu měla paní Veronika ve svém jídelníčku velmi málo kvalitních bílkovin nezbytných pro objem svalové hmoty, což se rovněž promítlo do její postavy. "Když jsem se na to zpětně podívala, jedla jsem v podstatě jenom sama sacharidová jídla" přiznává. "Až později jsem zjistila, jak moc špatný a nevyvážený byl můj denní jídelníček." dodává. U paní Veroniky došlo až k hraniční obezitě, přitom dříve byla štíhlá jako proutek.  

 

Radikální změna životního stylu

To vše byl také důvod, proč paní Veronika začala uvažovat o radikální změně svého životního stylu. Chtěla zpět své štíhlé tělo a opět nalézt sebedůvěru, která s nabytými tukovými zásobami zmizela v propadlišti dějin.

 

Profesionál, který poradí a pomůže, je ta největší pomoc

Po několika neúspěšných pokusech se rozhodla vyhledat odbornou pomoc profesionála. Vzhledem k časové vytíženosti maminky na plný úvazek se rozhodla pro co nejefektivnější způsob hubnutí. Doposud si sice vždy se svým tělem poradila sama, ale nyní byla situace jiná. Na doporučení přítelkyně navštívila jedno z poradenských center MyKETO, kterých je po republice hned několik. Na místě byla celková revize jídelníčku a změna stravovacích návyků. Paní Veronika v první fázi podstoupila analýzu těla na bioimpedanční váze InBody, díky čemuž během pár minut získala detailní přehled o obvodech těla, jak v oblasti paží, pasu, boků i stehen. Počáteční měření pro ni bylo velmi důležité, protože díky němu získala vstupní údaje o rozložení tuku, svalů, vody a minerálů v těle vyjádřených gramech a v procentech. Z toho všeho přístroj vypočetl její metabolický věk.

Ukázka výstupu údajů z bioimpedanční váhy InBody 270. 

 

Jak zhubnout rychle a trvale vědí výživoví poradci MyKETO

Vzhledem k nepříliš lichotivým vstupním parametrům bylo třeba sestavit individuální dietní plán, na kterém paní Veronika a její výživový poradce začali společně systematicky pracovat. Pozor bylo třeba dát zejména na obsah břišního neboli viscerálního tuku, který se začal u paní Veroniky nebezpečně hromadit v oblasti jejích útrob. V budoucnu by nahromaděný vnitřní tuk mohl negativně ovlivňovat  správnou funkci vnitřních orgánů. Zmnožený viscerální tuk je problémem nejen u mužů, ale také u žen a může doslova prorůstat jednotlivé orgány. Paní Veronika byla velmi odhodlaná, přesto u ní byla velmi důležitá motivace a její udržení. Díky odbornému vedení a zpočátku naordinované komplexní celodenní náhradě stravy proteinovými jídly a nápoji MyKETO se kýžené výsledky dostavily. Pocítila také příliv dávno ztracené energie, ve kterou už ani nedoufala. Konečně měla chuť a sílu na pohybovou aktivitu, kterou odkládala na neurčito už tolik měsíců.

 

Palec nahoru - změnu ocenil manžel i okolí

Díky pravidelným konzultacím, které již byly pro paní Veroniku zdarma (hradila pouze vstupní konzultaci a diagnostiku) více porozumněla vlastnímu tělu, naučila se vyhýbat nevhodným potravinám a v závěru dietního plánu si již hravě dokázala sestavit vyvážený jídelníček. Když si čímkoli nebyla jistá, zaskočila ke svému poradci nebo mu jednoduše zavolala. Celková proměna paní Veroniky neušla pozornosti a zájmu kamarádek a okolí. Proměna to byla opravdu velká a úspěšná. Pro paní Veroniku bylo ale hlavní to, že se nyní ještě více líbila svému manželovi a i jemu dokázala předat svoji motivaci k hubnutí a vylepšení jídelníčku s MyKETO. 

 

Více informací o možnostech hubnutí ZDE