Domů Blog Krásná a zářivá pleť - tipy pro zdravou pokožku

Krásná a zářivá pleť - tipy pro zdravou pokožku

MyKETO tým

Dokonale opálená, zářivá pokožka díky horkým slunečním paprskům, to je cíl mnohé z nás. Jak se ale vyhnout vysušené kůži, vzniku vrásek a celulitidě? Máme pro vás tipy, jak si během léta zachovat krásnou pokožku s minimálním rizikem tvorby známek stárnutí!

Kůže je největším orgánem našeho organismu, který působí jako ochranný štít našeho těla. Zastává mnoho důležitých funkcí. Například chrání před infekcemi, zajišťuje termoregulaci a také dokresluje náš celkový vzhled. Letní měsíce bývají pro naši pokožku značně namáhavým obdobím. Ačkoli všichni chceme mít krásně do bronzova opálenou, zdravě vypadající pokožku, ne vždy toto docílíme. Nezřídka je výsledkem našeho sluncem spálená nebo vysušená pokožka, sluneční vyrážka atd.  Nepřiměřené vystavení UV záření může dokonce naši ochrannou bariéru kůže poškodit! Přibližně 80 % vrásek je způsobeno poškozením sluncem, takže prevence je ideálním opatření pro podporu zdraví vaší pokožky.

Jaká by měla být letní péče o pokožku těla?

  • Pravidelně používejte opalovací krémy s UVA i UVB filtry
  • Vyvarujte se nadměrnému vystavení slunci podle svého fototypu
  • Denně dostatečně hydratujte iontovými nápoji k zajištění dostatečné hydratace kůže díky minerálním látkám
  • Podpořte intenzivní hydrataci kůže pitím kvalitních, dobře vstřebatelných kolagenů (typu I a III)

Kolagen získal oprávněně pověst důležitého doplňku pro udržení krásné a pevné pokožky celého těla. Až 70 % bílkovin kůže tvoří právě kolagen. Kolagen tvoří také pojivové tkáně, což je důležité pro zdravé klouby, šlachy a vazy. Doplněk stravy – RŮŽOVÝ KOLAGEN vyniká synergickým účinkem kyseliny hyaluronové a kolagenu ve formě peptidů. Kolagenní peptidy jsou získávány speciální patentovanou technologií, která zajišťuje štěpení aminokyselinových řetězců. Proto jsou pro naše tělo kolagenní peptidy (hydrolyzovaný kolagen) mnohem lépe vstřebatelné a využitelné, na rozdíl od nativního kolagenu.

 Růžový kolagen obsahuje kolageny typu I a III, které jsou základem zdravé pokožky. Kolagen I. typu je nejrozšířenější kolagen a je součástí pokožky, kostí (kloubů), zubů a šlach, ale i vlasů. Kolagen III. typu je obsažen zejména v kůži, ale i ve svalech a kostech. Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, podporující růst kožních buněk a tvorbu kolagenu a elastinu, které dodávají pleti pevnost, pružnost a jemnost. Kyselina hyaluronová je součástí hlubších vrstev pokožky, udržuje je hydratované a pružné a je účinným bojovníkem proti předčasnému stárnutí kůže. Klíčové suroviny pro zlepšení nebo udržení výborného stavu pokožky – kyselina hyaluronová spolu s kolageny I. a III. Typu, jsou doplněny o další biologický aktivní látky a vitamín C podílející se na podpoře tvorby kolagenních vrstev v pokožce, a dále zinek - stopový prvek nepostradatelný pro zdravou a krásně zářící pokožku.

Co skvělého ještě najdete v Růžovém kolagenu – pochopitelně růžové květy, které jsou již od dob antiky považovány za elixír mládí. Okvětní lístky z růží mají silné antioxidační účinky zabraňující předčasnému stárnutí pleti. Cacti-NeaTM je přírodní extrakt z plodu BIO opuncie, který má klinicky ověřené účinky v boji s celulitidou! „ Must-have“ letošního léta je RŮŽOVÝ KOLAGEN pro extra letní podporu zdravé a krásné pokožky bez vrásek a celulitidy. Letos se prostě budete cítit skvěle!

Podobné články: 
MyKETO tým

Prázdniny se kvapem blíží a s nimi i letní dovolená. Většina z nás před plavkovou sezónou zhubla nějaké to kilo, a tak je tu otázka – jak si ale postavu udržet i během dovolené? Jak nenabrat pracně shozená kila zpátky?

MyKETO tým

Imunita je v těchto dnech tématem číslo jedna. Jak si vybudovat imunitu a podpořit obranyschopnost a předejít tak možným infekčním onemocněním? Postačuje pouze zdravý životní styl? A jak k tomu přistupujeme my v MyKETO? Odpovědi na tyto i jiné otázky se dozvíte v článku.

MyKETO tým

Léto je v plném proudu, ať už si jej užíváte při pobytu u moře, relaxací u bazénu nebo při venkovní aktivitě, určitě budete souhlasit, že dlouhý pobyt na slunci dává naší pokožce pořádně zabrat. Co udělat pro krásnou pleť bez vrásek? 

MyKETO tým

Toužíte po krásné postavě? Nejen díky cvičení, ale především díky změně ve vašem jídelníčku toho můžete docílit. Všaďte letos na keto dietu a dostaňte své tělo do ketózy.  

MyKETO tým

Patříte mezi ty, kteří se snaží být fit? Dbáte o zdraví své a svých blízkých? V takovém případě se vám budou hodit tipy od výživových poradců na vylepšení a vyvážení vašeho snídaňového jídelníčku. 

MyKETO tým

Tuk v těle a dvě moderní metody jeho měření. První, je na profesionální váze InBody, druhá na domácích přístrojích. V čem se metody od sebe líší? Jak z měření vytěžit maximum?