Domů Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

 

V této sekci jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

 • Co dělat při porušení dietního plánu?

  Důležité je, aby se jednalo skutečně o výjimečnou situaci, např. rodinnou či jinou oslavu apod. V takové chvíli hřeší asi každý. Může se stát, že se hubnutí dočasně zastaví, ale rozhodně to není důvodem k tomu, abyste svůj boj s nadváhou vzdali. Na MyKETO se můžete spolehnout a brzy s ním na tento prohřešek „zapomenete“.

 • Jaké jsou hlavní výhody diety MyKETO?

  Můžeme je jednoduše shrnout do několika bodů: Rychlé a účinné spalování tuků, udržení svalové hmoty, méně časté chutě na sladké, pocit sytosti a psychická vyrovnanost.

 • Jak zabráním jo-jo efektu?

  Každý dietní plán MyKETO je zakončen udržovací fází, která slouží ke stabilizaci výsledků redukce hmotnosti a zabraňuje jo-jo efektu. Navíc od nás dostanete vzorové jídelníčky, které vám pomohou připravovat vhodná jídla. 

 • Co je MyKETO?

  MyKETO je dietní plán, který vám pomůže snadno a efektivně zhubnout. Na výběr máte 3 dietní plány: SOFT, MEDIUM a MAXI, volíte podle počtu kg, které potřebujete zredukovat. Po celou dobu trvání dietního plánu konzumujete vyvážená proteinová jídla, učíte se výběru vhodných druhů potravin, pitnému režimu a pravidelnosti ve stravování. Hubnutí s MyKETO je snadné a pohodlné. 

 • Kdy a proč je dobré mít ve stravě dostatek bílkovin? 

  Bílkoviny, nebo-li proteiny jsou nezbytnou součástí našeho jídelníčku. Slouží pro udržení řady metabolických funkcí, včetně imunitních, pro výstavbu svalů, správnou funkci a regeneraci jednotlivých orgánů. Zvýšený přísun bílkovin je důležitý u profesionálních i rekreačních sportovců, v období rekonvalescence po nemoci, úraze či zranění, u dětí (od 3 let věku) a seniorů. Zde všude se mohou velmi dobře uplatit proteinová jídla MyKETO a vhodně obohatit jídelníček.

 • Nepotřebuji hubnout, ale obohatit svůj jídelníček

  I to je samozřejmě s MyKETO možné. Proteinová jídla MyKETO jsou vhodné nejen při redukci hmotnosti, ale také v rámci obohacení zdravého jídelníčku o bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály. Dopřát si můžete např. kaši ke snídani a koktejl k odpolední svačině. MyKETO je výborným zdrojem bílkovin po cvičení, vhod vám např. při cestování přijdou MyKETO sušená masa (jerky). 

 • Má vysokoproteinová dieta nějaká zdravotní omezení?

  Je velmi důležité, aby vysokoproteinová dieta byla dobře nutričně vyvážená, jako tomu je u MyKETO, protože neúměrný přívod bílkovin nad určitou mez by vedl k přetěžování jater a ledvin. Na tyto orgány jsou kladeny vysoké požadavky a pokud je jejich funkce snížená, je dietu třeba konzultovat s lékařem nebo výživovým poradcem. Další omezení diety naleznete zde.

 • Zajímá mě, kolik kilogramů zhubnu?

  Tato otázka je velmi častá a není možné na ní jednoznačně odpovědět a sdělit přesné číslo, protože nejste stroj. Každý z nás má trochu jiný metabolismus. Vliv mají i předchozí diety, pohlaví, životní styl a motivace hubnout. S tím vším je třeba pracovat. Přesto si troufneme říci, že se jedná o velmi efektivní způsob hubnutí.

 • Co si mám představit pod pojmem bílkovinná dieta?

  Vysokoproteinovou (vysokobílkovinnou) dietu, která je velmi dobře známá již od 70. let minulého století. Poprvé ji popsali vědci z Harvardovy univerzity jako tzv. PSMF (Protein Sparing Modified Fast). Jako první zjistili, že jejím prostřednictvím lze rychle a bezpečně dosáhnout výborných výsledků při hubnutí.

 • Jak rychle se ketóza spouští?

  Nastartování ketózy je individuální. Osoby s rychlým metabolismem se mohou probouzet v ketóze každé ráno. Pro většinu lidí ale platí, že organismus nejprve musí vyčerpat zásobní cukry, což trvá 12–24 hodin. Poté se spouští ketóza (zhruba mezi 2. – 5. dnem). V této době se tělo začíná plně adaptovat na získávání energie využíváním zásobního tuku.

 • Jak je možné ketózu přerušit?

  K přerušení ketózy dochází velmi rychle, jakmile se zvýší hladina sacharidů v potravě. 

 • Co je ketóza?

  Lidské tělo jako běžný zdroj energie využívá sacharidy. Dojde-li k vyčerpání jejich zásob v organismu, tělo si jako „nový“ zdroj energie vybere zásobní tuky (resp. ketolátky). Tento stav se nazývá ketóza.

Napište nám

Nenašli jste co hledáte?