Domů Novinky Jaro už nám klepe na dveře!

Jaro už nám klepe na dveře!

MyKETO tým

Je čas na jarní detox

Víme jak na to! Je čas skončit se zimní “hibernací” a vrhnout se do aktivní jarní sezóny! Jaro je období, kdy se začínají prodlužovat dny, více svítí sluníčko, příroda se začíná znovu probouzet a zelenat po chladné zimě.

Doma i na zahradě si většina z nás udělá pořádný jarní úklid, zkuste letos myslet i na sebe, nevěnujte se pouze úklidu ve své domácnosti, ale “ukliďte” si po zimě i své tělo, které si očistu zaslouží ze všeho nejvíc. Uvidíte, že doslova rozkvetete.

 

 

Co je jarní DETOX a proč ho potřebujeme?

 

Detoxikace neboli očista organismu se s úspěchem používá již od pradávna napříč různými kulturami i tradicemi. Je účinná během celého roku, ale nejlepších výsledků s ní dosáhneme právě na jaře. Během chladných zimních měsíců většinou konzumujeme potraviny, které jsou těžší – kaloricky vydatnější, naše strava obsahuje více tuků i sacharidů (cukrů).  Jsme méně na čerstvém vzduchu, méně se hýbeme…To vše vede nejen k přibírání na váze, ale i “znečišťování” našeho těla.

Naše tělo ukládá toxiny a další cizorodé látky do tukových tkání. Hromadění toxinů v těle ovlivňuje schopnost absorbovat živiny z potravy, což nepříznivě ovlivňuje naše tělesné systémy. Toxiny jsou bohužel běžnou součástí našich životů a lidské tělo má sice přirozené mechanismy k detoxikaci, ale pokud je množství toxinů v těle vysoké a tělo se málo okysličuje pohybem, může se to negativně projevit na našem zdraví.

Jedním z nejdůležitějších detoxikačních orgánů jsou naše játra, v případě, že jsou přetížená, ať již dlouhodobým užíváním léků nebo špatným stravováním, pitím alkoholu nebo znečištěným prostředí, mohou negativním způsobem ovlivnit fungování celého těla.

 

Pokud vás trápí některý z těchto příznaků, je čas na jarní detoxikaci!

 

"Častá únava, málo energie, vyčerpání, premenstruační syndrom, poruchy trávení, zácpa, nadváha, nespavost, deprese, stres, křehké nehty, lámavé vlasy, alergie, bolesti kloubů, bolesti hlavy, kožní problémy, špatná paměť, časté nachlazení, chřipka nebo opary, nadýmání, podrážděnost."

Pojďme se do toho společně pustit, odlehčeme stravu, doplňme  zelené potravin a dobře hydratujme naši po zimě vysušenou pokožku. Nejdůležitější součást jarní detoxikace je nastartování správné funkce našich jater, kterou podpoří například Ostropestřec mariánský.

 • Odlehčete jídelníček – do svého jídelníčku zařaďte čerstvou zeleninu, ideálně zelenou, zdravé tuky (nejlépe zastudena lisované oleje, ořechy nebo například. ryby) a kvalitní zdroje bílkovin (například vajíčka, ryby, kuřecí nebo krůtí maso, například od lokálních farmářů). Z jídelníčku vyřaďte tučná, smažená jídla, nezdravé fastfoody nebo sladkosti.
 • Doplňte zelené super-potraviny, mezi zelené potraviny, tzv. Superfoods, patří například Spirulina, chlorella a zelený ječmen. Všechny tyto 3 zelené superpostaviny, které alkalizují organizmus a najdete v našem doplňku stravy pH-Optimal forte.
  • Spirulina je modrozelená sinice, která pomáhá obnovovat přirozené vnitřní prostředí těla, díky obsaženým zásaditým látkám. Navíc obsahuje vysoké množství bílkovin, které ocení sportovci při regeneraci po sportovní aktivitě.
  • Chlorella je zelená řasa, která jsou přisuzovány velmi silné detoxikační účinky, obsahuje celé spektrum živin, vitamínů a minerálních látek. Je významným zdrojem například železa. Obsah bílkovin se pohybuje kolem 45 % s vysokým podílem 9 esenciálních aminokyselin. 
  • Zelený ječmen je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů, představuje vysoký zdroj přírodního železa. Má vysoký podíl bílkovin a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Podle některých studií dokáže regulovat i hladinu krevního cukru.
 • Pročistěte svá játra! Nejúčinnějším přírodním prostředkem pro očistu jater je po tisíce let používaný ostropestřec mariánský. Obsahuje komplex bioflavonoidů, které se souhrnně nazývají sylimarin. Sylimarin chrání jaterní buňky tím, že snižuje hromadění toxinů a stimuluje jejich odvádění z jater. Má silné účinky.
 • Dostatečně pijte, optimální denní příjem tekutin by se měl pohybovat kolem 2,5 - 3 litrů za den, v závislosti na okolní teplotě a sportovní aktivitě. Dostatečná hydratace je důležitá nejen pro krásnou pokožku, ale hlavně pro správné fungování všech tělesných systémů. Voda také slouží k vylučování toxinů a odpadních látek z těla a rozhodně se tedy vyplatí pitný režim dodržovat. Vhodné tekutiny jsou voda, zelené nebo bylinkové čaje.
 • Dopřejte si pohyb na čerstvém vzduchu, každý den si dopřejte pohyb na čerstvém vzduchu v délce alespoň 20 minut. Odpočinete si od celodenního shonu, pročistíte si hlavu a pokud bude zrovna svítit sluníčko, načerpáte i pro imunitu důležitý vitamín D.
 • Dbejte na dostatečný spánek, ideální doba spánku by se měla pohybovat mezi 6-8 hodinami denně. Pokud spíte měně nebo mnohem více, není to pro vás zdravé. Dostatečné množství spánku je důležité pro regeneraci a tvorbu svalů, detoxikační procesy v těle a hormonální rovnováhu. Spát byste měli jít před půlnocí.

 

9 důvodů, proč byste měli přidat jarní detox na seznam svých úkolů!

 

Budete mít:

 1. Více energie po celý den
 2. Fungující imunitní systém
 3. Kvalitnější spánek
 4. Lepší náladu
 5. Čistší pleť
 6. Rychlejší trávení
 7. Rychlejší metabolismus
 8. Méně chuti na sladké
 9. A určitě si během detoxu zhubnete nějaké to kilo nabrané během zimy!

 

jarní detox zelené smoothie recept

 

Recept na zelené smoothie 

Suroviny:

1 MyKETO koktejl banán

300 ml přefiltrované vody

Velká hrst čerstvých špenátových listů

1 stonek řapíkatého celeru

1 cm čerstvého zázvoru

Příprava:

Řapíkatý celer nakrájejte na kousky, všechny ostatní suroviny dejte do výkonného mixéru a mixujte cca 1-2 minuty.