Domů Novinky Svátek všech zamilovaných, Svatý Valentýn

Svátek všech zamilovaných, Svatý Valentýn

MyKETO tým

Svátek svatého Valentýna je tradiční anglosaský svátek, který se po celém světě slaví již po dlouhá staletí. U nás se svátek zamilovaných začal slavit až po roce 1989. Den svatého Valentýna připadá každoročně na 14. února. Nejen zamilovaní, ale i kamarádi a blízcí se navzájem obdarovávají květinami a dárky.

 

Jste zamilovaní? Dejte svému partnerovi vědět, že na něj myslíte!

Jistě se vám stalo, že jste se podívali láskyplně na svého partnera a okamžitě jste cítili, že se vám prudce rozbušilo srdce, zpotili se vám dlaně nebo se vám okamžitě zlepšila nálada? Je to proto, že zamilovanost má opravdu vliv na to, co se děje v našem těle. Když jsme zamilovaní, „hormony štěstí“, jako je serotonin, dopamin a oxytocin, zaplavují náš mozek právě v oblastech spojených s potěšením a odměnami a produkují fyzické a psychické reakce, jako je například nižší vnímání bolesti. Mazlení, objímání a líbání toho, koho milujete, může díky hormonu oxytocinu okamžitě snížit stres, vyvolat pocity klidu, důvěry a bezpečí.

TIP: Pokud na vás doma čeká takováto bezpečná náruč milované partnerky nebo partnera, poděkujte jim za jejich lásku a péči třeba romantickým balíčkem pro ženy nebo pro muže!

 

Nejste zamilovaní? Nevadí!

Pokud zrovna nejste zamilovaní, domluvte se s přáteli, blízkými nebo rodinou a oslavte svátek svatého Valentýna společně. Připravte pro vaše milované večeři, překvapte je milými valentýnskými balíčky, které ocení nejen ženy, ale i muži. Dejte svým nejbližším vědět, že vám na nich záleží, že si jich vážíte a máte rádi, láska není automatická!