Domů Potřebujete s ketodietou a hubnutím poradit či pomoci?

Potřebujete s ketodietou a hubnutím poradit či pomoci?

Napište nám!

Jsme tu pro vás, rádi vám poradíme!

Ptáte se a my odpovídáme

 • Dobrý den,
  prosím poraďte mi, co mám dělat, ze začátku hubnutí mi váha klesala, ale po třech týdnech přestala. Co mám dělat? Aleš C., Brno.

  Dobrý den Aleši, nemusíte mít obavy, není nijak neobvyklé, že hubnutí probíhá v určitých vlnách, největší úbytek hmotnosti bývá na začátku diety, ale i v dalších fázích jsou váhové úbytky významné. Pokračujte v jednotlivých fázích. Pro vaši větší kontrolu si případně můžete zkusit měřit tělesné obvody, pokud se snižují, vše je v pořádku. Myslete také na správné rozložení jídel do 5 denních porcí. Dbejte na správný pitný režim a výběr povolených potravin. Pokud byste měl jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

 • Dobrý den,
  ráda bych se poradila. Jsem po druhém porodu, vážím 77 kg a měřím 162 cm, je mi 32 let. Ráda bych shodila 10 kg. Poradíte mi? Děkuji

  Dobrý den,
  redukce hmotnosti by u vás byla možná, pokud nekojíte. Pokud ano, tak ještě vyčkejte. Poté můžete začít s dietním programem MyKETO. Ideální pro vás bude dietní plán MEDIUM. Pokud byste cokoli potřebovala poradit, jsme vám po celou dobu k dispozici.

 • Dobrý den,
  chci vám poděkovat, s počátečním váhovým úbytkem jsem zatím moc spokojená, z čeho ale mám strach je jo jo efekt. Nerada bych zase přibrala. Děkuji, Darina K.

  Dobrý den paní Darino, dietní plán MyKETO je koncipovaný včetně období nezbytného pro stabilizaci tělesné hmotnosti a tím předcházení rizika jo-jo efektu. Během celého období s MyKETO se naučíte výběru vhodných potravin a dokážete si i lépe sestavit jídelníček. Pro inspiraci jsou k dispozici v brožuře vzorové jídelníčky. To vše vám pomůže dlouhodobě si udržet získané výsledky. Určitě není vhodné po ukončení dietního plánu začít jíst klasická jídla, která dříve vedla ke vzniku vaší nadváhy.

 • Dobrý den,
  mám dotaz, musím do budoucna dodržovat stavování v pěti denních porcích? Celý život nesnídám. Moc děkuji, Vlastimila Š., Beroun.

  Dobrý den,
  paní Vlastimilo, děkujeme za váš dotaz. Otázka, zda je nutné snídat je velice aktuální, protože mnoho lidí význam snídaně podceňuje. Rozdělení denního příjmu energie a živin do 5 denních dávek je pro většinu z nás optimální. Pravidelnost v jídle učí metabolismus nešetřit energií „na horší časy“, ale naopak ji průběžně vydávat. Velmi důležité je první jídlo dne, které by mělo být snědeno nejpozději hodinu po probuzení. Rozhoduje o tom, zda ten den něco zhubnete či nikoli. Přimlouváme se proto snídaně nevynechávat.

 • Dobrý den,
  prosím poraďte mi. Mám strach ze zácpy, mám k ní sklon. Bojím se, abych kvůli tomu nemusela dietu přerušit. J.H.

  Zpomalená střevní peristaltika, zácpa, je velmi častým zdravotním problémem v naší populaci a koncepce proteinových jídel MyKETO toto zohledňuje. Proto jsou jednotlivá jídla bohatá na vlákninu a zajistí vám její dostatečný denní příjem. Pokud k zácpě máte sklon, vybírejte si druhy jídel, které jsou na vlákninu nejbohatší, např. všechny proteinové koktejly, některé polévky, omelety, nebo Hovězí ragú s kuskusem. Nezapomeňte stravu doplňovat o povolené druhy zeleniny oro jednotlivé fáze a dbejte na správný pitný režim. Pokud navíc dodržujete pohybovou aktivitu, problémů byste se měla vyvarovat. Jestli si i přesto nejste jistá, doporučili bychom vám od začátku užívat enzymy na podporu trávení MyKETO Enzym.

 • Dobrý den,
  co se stane, když dietu poruším? Martin, Milovice.

  Dobrý den,
  záleží na tom, jaké porušení máte konkrétně na mysli. Ideální samozřejmě je, když se držíte dietního plánu, který je nastaven tak, aby při dostatečném komfortu snadno fungoval. Navíc jednotlivá jídla MyKETO jsou nejen chutná, ale současně velmi dobře zasytí. Tím se minimalizuje riziko vaší chuti dietní plán porušit. Pokud se jedná o jednorázový prohřešek, určitě se nic zásadního neděje, pokračujte v nastaveném dietním plánu.

 • Dobrý den,
  mám sníženou funkci štítné žlázy, mám vůbec začínat s dietou? Pomůže mi? Aneta G., Praha.

  Dobrý den,
  paní Aneto, při hypofunkci štítné žlázy je váš bazální metabolismus snížený, což může být příčinou nadváhy nebo obezity. Pokud jste v pravidelné péči endokrinologa, který vás průběžně sleduje, je možné začít s dietním plánem pro redukci hmotnosti. Pokud byste měla jakékoli dotazy, neváhejte kontaktovat vašeho lékaře nebo našeho výživového poradce.

 • Dobrý den,
  musím s vaším dietním programem současně cvičit? A. L. Praha

  Dobrý den,
  výhodou MyKETO je, že funguje i bez zvýšené fyzické aktivity. Pohybovou aktivitu v dalších fázích doporučujeme, protože podpoří vaše dosažené výsledky a zvýší klidový energetický výdej. Nedoporučujeme ale s ní začínat v první fázi dietního programu. Cvičení a pohyb patří ke zdravému životnímu stylu. Nejsou však potřeba žádné mimořádné výkony a přepínání vašich sil. Spíše zkuste pohybu přijít „na chuť“. Vhodná je rychlá chůze ideálně v přírodě, jízda na kole, pilates, tai-chi, fitball, plavání (doporučujeme v teplé vodě nad 30 °C), aquaerobik apod. Pohyb je ideální 2 - 3x týdně po dobu 45 – 60 minut.

 • Co můžu pít v průběhu diety? Piju 3 – 4 kávy za den, jinak většinou jenom čistou vodu nebo si ředím jablečný nebo pomerančový džus. Děkuji, Tereza K.

  Dobrý den paní Terezo, věnovat pozornost byste měla dvěma věcem: výběru vhodných druhů nápojů a dostatečnému pitnému režimu. Je dobře, že pijete čistou vodu, doplnit můžete plátkem citronu, ale zcela vynechejte sladké nápoje, a to včetně džusu. Mějte na paměti, že káva se do pitného režimu nezapočítává (vypít byste měla celkem 2 – 3 l tekutin za den). Kávu můžete nadále pít, nebo můžete vyzkoušet Coffee4Slim, jeho složky pomohou zefektivnit redukci hmotnosti.

 • Dobrý den, zakoupila jsem si Ketophan testovací proužky, ale potřebovala bych poradit, jak na odečet naměřené hodnoty dle barevného rozhraní, kdy se jedná o ketozu? Není zde žádný návod. 
  Děkuji, Kateřina

  Dobrý den Kateřino, měření s dg proužky KetoPhan je jednoduché, pouze proužek krátce smočíte ve vzorku moče, poté přebytek moče otřete o okraj a položíte do vodorovné polohy. Výsledek můžete odečíst za 1 minutu. Proužek se zbarví pouze v případě, že jsou v moči přítomny ketolátky. Původně bílá barva plošky na proužku se tak může změnit na narůžovělou, sytě růžovou až fialovou - podle toho, kolik ketolátek je v moči přítomno. Jedná se o rychlé, orientační vyšetření, abyste viděla, zda je vaše tělo v ketóze či nikoli. Pokud budete cokoli dalšího potřebovat, neváhejte nás kontaktovat.

 • Dobrý den, mám problém s tukem na bradě, jak se ho mám zbavit? Děkuji, Pavla

  Dobrý den paní Pavlo, bohužel tělo nefunguje tak, že si přesně stanovíte, v jaké oblasti zhubnout a v jaké ne. Jediným prostředkem je celková redukce hmotnosti. Pro zpevnění pokožky celého těla, která se při hubnutí povoluje, velmi často na bradě, ale i na jiných částech těla, bychom vám doporučili MyKETO Růžový kolagen. Jedná se o lahodný instatní nápoj pro zpevnění pleti a kůže celého těla. Velmi vhodný je po celou dobu hubnutí, i v následné udržovací fázi. Dbejte rovněž  na pravidelný pitný režim, příjem by měl činit 2 – 3 l tekutin za den. 

 • Dobrý den. Jsem zvyklá sladit čaj medem, všude se píše jak je to zdravé a lepší než cukr. Je to vhodné i během diety? Děkuji. Dana z Plzně

  Dobrý den paní Dano, med je určitě pro zdraví vhodnější než klasický řepný cukr. Obsahuje vitamíny, minerální látky i prospěšné enzymy. Med ale zároveň obsahuje i poměrně hodně jednoduchých cukrů, proto má vysokou energetickou hodnotu, zároveň v těle vyvolává stejnou reakci, jako kdybyste si čaj osladila obyčejným cukrem - prudce se zvýší hladina krevního cukru. Medem porušíte ketogenní dietu v tom smyslu, že se naruší ketóza a tělo přestane vyrábět energii z uložených tuků, protože dá přednost snadněji dostupné energii z cukru, který přijmete v medu. Navíc po požití takového nápoje vás může brzy dohnat „vlčí“ hlad a budou se vám hůře držet chutě na uzdě. Proto pokud budete mít chuť na sladký čaj, doporučujeme spíše využít proteinové nápoje MyKETO, s příchutí pomeranč, malina, a nebo zimní novinku Vánoční "punč", kterými si můžete čaj „dosladit“, dokonce si je můžete snadno připravit i samotné, pouze zalité horkou vodou.

 • Dobrý den. Mohu držet dietu MyKETO v případě, že mám cukrovku 2.typu, tzn. užívám jen léky. Děkuji za odpověď. Míra M.

  Dobrý den. U diabetiků 2. typu jsou všeobecně prokázány pozitivní výsledky Low Carb, nízkosacharidové diety. V každém případě bychom vám doporučili poradu s lékařem či návštěvu některého z našich poradenských studií MyKETO, kde Vám poradci ochotně a individuálně poradí, jak se ve vašem případě vhodně stravovat.

 • Dobrý den. Chci začít držet vaši dietu MyKETO. Musím používat všechna vaše jídla? Mám doma zbytek proteinového koktejlu, který jsem si zakoupila kdysi ve fitku a ráda bych ho využila. Děkuji. Hanka

  Dobrý den paní Hanko, vzhledem k tomu, že neznáme složení proteinového koktejlu, který máte doma, spíše bychom tuto variantu nedoporučili. Na trhu je velké množství nejrůznějších přípravků a některé nemusí být vhodné vůbec.

   

  V případě, že s keto dietou MyKETO začínáte, bude vaše strava v 1. dietní fázi složená z našich proteinových jídel a nápojů, která ve vzájemné kombinaci 5denních porcí slouží jako celodenní náhrada stravy. Vašemu tělu poskytne vše potřebné, především nezbytné množství makroživin, vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Máme zkušenosti, že běžně prodávané proteinové koktejly nebo jídla zdaleka nevyhovují obdobnému složení a kvalitě, kterou nabízíme. Často se také řadí do kategorie částečné náhrady stravy či doplňků stravy. Při nedostatku informací hrozí, že hubnutí nebude zdravé, tělo bude postrádat nezbytné živiny, vlákninu (nezbytnou pro pravidelné vyprazdňování) či může být neadekvátně snížený přívod energie a častěji se po zhubnutí může dostavit nežádoucí jo-jo efekt. Více informací o rozdílech mezi jednotlivými produkty na českém trhu vám poskytnou naši výživoví poradci, neváhejte navštívit vaše nejbližší studio.

 • Dobrý den,
  držím dietu cca 2 měsíc a ráda bych se zeptala jak je to s těmi keto proužky (test) jaká barva by měla být na proužku, povětšinou jí mám světle růžovou, někdy bílou, co znamenají čísla uvedená pod barvami na tubě.
  Děkuji.

  Dobrý den,
  pokud držíte dietu již druhý měsíc a postupovala jste správně, tělo si již zvyklo na využívání ketolátek jako alternativního zdroje energie namísto cukru ze stravy, proto barva proužků bude bílá, tedy nezaznamenáte ketolátky v moči. Naopak, kdybyste se testovala na počátku diety, např. první či druhý týden, tak barva proužků bude tmavě nebo světle fialová. Více informací naleznete také v našem článku, který se ketoproužky zabývá: Keto proužky, ketóza a hubnutí. Jsem v ketóze?

Napište nám

Nenašli jste co hledáte?