Domů Potřebujete s ketodietou a hubnutím poradit či pomoci?

Potřebujete s ketodietou a hubnutím poradit či pomoci?

Napište nám!

Jsme tu pro vás, rádi vám poradíme!

Ptáte se a my odpovídáme: 

Dobrý den,
prosím poraďte mi, co mám dělat, ze začátku hubnutí mi váha klesala, ale po třech týdnech přestala. Co mám dělat? Aleš C., Brno.

Dobrý den Aleši, nemusíte mít obavy, není nijak neobvyklé, že hubnutí probíhá v určitých vlnách, největší úbytek hmotnosti bývá na začátku diety, ale i v dalších fázích jsou váhové úbytky významné. Pokračujte v jednotlivých fázích. Pro vaši větší kontrolu si případně můžete zkusit měřit tělesné obvody, pokud se snižují, vše je v pořádku. Myslete také na správné rozložení jídel do 5 denních porcí. Dbejte na správný pitný režim a výběr povolených potravin. Pokud byste měl jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat!

Dobrý den,
ráda bych se poradila. Jsem po druhém porodu, vážím 77 kg a měřím 162 cm, je mi 32 let. Ráda bych shodila 10 kg. Poradíte mi? Děkuji

Dobrý den,
redukce hmotnosti by u vás byla možná, pokud nekojíte. Pokud ano, tak ještě vyčkejte. Poté můžete začít s dietním programem MyKETO. Ideální pro vás bude dietní plán MEDIUM. Pokud byste cokoli potřebovala poradit, jsme vám po celou dobu k dispozici.

Dobrý den,
chci vám poděkovat, s počátečním váhovým úbytkem jsem zatím moc spokojená, z čeho ale mám strach je jo jo efekt. Nerada bych zase přibrala. Děkuji, Darina K.

Dobrý den paní Darino, dietní plán MyKETO je koncipovaný včetně období nezbytného pro stabilizaci tělesné hmotnosti a tím předcházení rizika jo-jo efektu. Během celého období s MyKETO se naučíte výběru vhodných potravin a dokážete si i lépe sestavit jídelníček. Pro inspiraci jsou k dispozici v brožuře vzorové jídelníčky. To vše vám pomůže dlouhodobě si udržet získané výsledky. Určitě není vhodné po ukončení dietního plánu začít jíst klasická jídla, která dříve vedla ke vzniku vaší nadváhy.

Dobrý den,
mám dotaz, musím do budoucna dodržovat stavování v pěti denních porcích? Celý život nesnídám. Moc děkuji, Vlastimila Š., Beroun.

Dobrý den,
paní Vlastimilo, děkujeme za váš dotaz. Otázka, zda je nutné snídat je velice aktuální, protože mnoho lidí význam snídaně podceňuje. Rozdělení denního příjmu energie a živin do 5 denních dávek je pro většinu z nás optimální. Pravidelnost v jídle učí metabolismus nešetřit energií „na horší časy“, ale naopak ji průběžně vydávat. Velmi důležité je první jídlo dne, které by mělo být snědeno nejpozději hodinu po probuzení. Rozhoduje o tom, zda ten den něco zhubnete či nikoli. Přimlouváme se proto snídaně nevynechávat.

Dobrý den,
prosím poraďte mi. Mám strach ze zácpy, mám k ní sklon. Bojím se, abych kvůli tomu nemusela dietu přerušit. J.H.

Zpomalená střevní peristaltika, zácpa, je velmi častým zdravotním problémem v naší populaci a koncepce proteinových jídel MyKETO toto zohledňuje. Proto jsou jednotlivá jídla bohatá na vlákninu a zajistí vám její dostatečný denní příjem. Pokud k zácpě máte sklon, vybírejte si druhy jídel, které jsou na vlákninu nejbohatší, např. všechny proteinové koktejly, některé polévky, omelety, nebo Hovězí ragú s kuskusem. Nezapomeňte stravu doplňovat o povolené druhy zeleniny oro jednotlivé fáze a dbejte na správný pitný režim. Pokud navíc dodržujete pohybovou aktivitu, problémů byste se měla vyvarovat. Jestli si i přesto nejste jistá, doporučili bychom vám od začátku užívat enzymy na podporu trávení MyKETO Enzym.

Dobrý den,
co se stane, když dietu poruším? Martin, Milovice.

Dobrý den,
záleží na tom, jaké porušení máte konkrétně na mysli. Ideální samozřejmě je, když se držíte dietního plánu, který je nastaven tak, aby při dostatečném komfortu snadno fungoval. Navíc jednotlivá jídla MyKETO jsou nejen chutná, ale současně velmi dobře zasytí. Tím se minimalizuje riziko vaší chuti dietní plán porušit. Pokud se jedná o jednorázový prohřešek, určitě se nic zásadního neděje, pokračujte v nastaveném dietním plánu.

Dobrý den,
mám sníženou funkci štítné žlázy, mám vůbec začínat s dietou? Pomůže mi? Aneta G., Praha.

Dobrý den,
paní Aneto, při hypofunkci štítné žlázy je váš bazální metabolismus snížený, což může být příčinou nadváhy nebo obezity. Pokud jste v pravidelné péči endokrinologa, který vás průběžně sleduje, je možné začít s dietním plánem pro redukci hmotnosti. Pokud byste měla jakékoli dotazy, neváhejte kontaktovat vašeho lékaře nebo našeho výživového poradce.

Dobrý den,
musím s vaším dietním programem současně cvičit? A. L. Praha

Dobrý den,
výhodou MyKETO je, že funguje i bez zvýšené fyzické aktivity. Pohybovou aktivitu v dalších fázích doporučujeme, protože podpoří vaše dosažené výsledky a zvýší klidový energetický výdej. Nedoporučujeme ale s ní začínat v první fázi dietního programu. Cvičení a pohyb patří ke zdravému životnímu stylu. Nejsou však potřeba žádné mimořádné výkony a přepínání vašich sil. Spíše zkuste pohybu přijít „na chuť“. Vhodná je rychlá chůze ideálně v přírodě, jízda na kole, pilates, tai-chi, fitball, plavání (doporučujeme v teplé vodě nad 30 °C), aquaerobik apod. Pohyb je ideální 2 - 3x týdně po dobu 45 – 60 minut.

Dobrý den,
můžu pít ovocné čaje? Nerada bych dietu porušila a nejsem si jistá, když ovoce ze začátku povolené není. Děkuji, Mirka, Strakonice.

Dobrý den Mirko, pitný režim je během redukce velmi důležitý. Určitě je správné, že mu chcete věnovat pozornost a vedle celkového objemu tekutin za den, který by měl činit 2 – 3 l, se zaměřujete i na výběr vhodných druhů nápojů. Je vidět, že k redukci přistupujete velmi zodpovědně. Do pitného režimu můžete zařadit slabé ovocné čaje. Naopak by nebyl vhodný čaj s obsahem kousků sušeného ovoce ani pečené čaje. Pochopitelné je, že čaj ani jiné nápoje nebudete přislazovat cukrem, medem či sirupy s obsahem cukru. Pokud by vám chyběla sladká chuť, doporučujeme náš pomerančový nebo malinový nápoj. Přejeme mnoho úspěchů!

Co můžu pít v průběhu diety? Piju 3 – 4 kávy za den, jinak většinou jenom čistou vodu nebo si ředím jablečný nebo pomerančový džus. Děkuji, Tereza K.

Dobrý den paní Terezo, věnovat pozornost byste měla dvěma věcem: výběru vhodných druhů nápojů a dostatečnému pitnému režimu. Je dobře, že pijete čistou vodu, doplnit můžete plátkem citronu, ale zcela vynechejte sladké nápoje, a to včetně džusu. Mějte na paměti, že káva se do pitného režimu nezapočítává (vypít byste měla celkem 2 – 3 l tekutin za den). Kávu můžete nadále pít, nebo můžete vyzkoušet Coffee4Slim, jeho složky pomohou zefektivnit redukci hmotnosti.

Dobrý den, zakoupila jsem si Ketophan testovací proužky, ale potřebovala bych poradit, jak na odečet naměřené hodnoty dle barevného rozhraní, kdy se jedná o ketozu? Není zde žádný návod. 
Děkuji, Kateřina

Dobrý den Kateřino, měření s dg proužky KetoPhan je jednoduché, pouze proužek krátce smočíte ve vzorku moče, poté přebytek moče otřete o okraj a položíte do vodorovné polohy. Výsledek můžete odečíst za 1 minutu. Proužek se zbarví pouze v případě, že jsou v moči přítomny ketolátky. Původně bílá barva plošky na proužku se tak může změnit na narůžovělou, sytě růžovou až fialovou - podle toho, kolik ketolátek je v moči přítomno. Jedná se o rychlé, orientační vyšetření, abyste viděla, zda je vaše tělo v ketóze či nikoli. Pokud budete cokoli dalšího potřebovat, neváhejte nás kontaktovat.

Dobrý den, mám problém s tukem na bradě, jak se ho mám zbavit? Děkuji, Pavla

Dobrý den paní Pavlo, bohužel tělo nefunguje tak, že si přesně stanovíte, v jaké oblasti zhubnout a v jaké ne. Jediným prostředkem je celková redukce hmotnosti. Pro zpevnění pokožky celého těla, která se při hubnutí povoluje, velmi často na bradě, ale i na jiných částech těla, bychom vám doporučili MyKETO Růžový kolagen. Jedná se o lahodný instatní nápoj pro zpevnění pleti a kůže celého těla. Velmi vhodný je po celou dobu hubnutí, i v následné udržovací fázi. Dbejte rovněž  na pravidelný pitný režim, příjem by měl činit 2 – 3 l tekutin za den. 

Napište nám

Nenašli jste co hledáte?