Domů Složení MyKETO

Složení MyKETO

 • Tuky

  Tuky jsou nezbytné pro zachování zdraví a normální tělesné funkce. MyKETO dodává kvalitní tuky s vyváženým poměrem nasycených, mono- a vícenenasycených mastných kyselin.

  To je také důvodem, proč MyKETO neobsahuje palmový olej, který je levnou náhražkou kvalitních tuků. MyKETO klade důraz na obsah tělu prospěšných omega 3 a omega 6 mastných kyselin.

 • Minerály

  Běžná strava je bohatá na průmyslově zpracované potraviny a současně chudá na přirozené zdroje minerálů a stopových prvků. Nedostatečně tak zohledňuje zvýšenou spotřebu minerálů, která je s redukcí hmotnosti spjata. U MyKETO máte jistotu vysokého, přesně definovaného příjmu klíčových minerálů a celého spektra stopových prvků.

 • Sacharidy

  V běžné stravě jsou sacharidy zastoupeny velmi hojně. Vedle sedavého způsobu života představují hlavní příčinu epidemie obezity ve vyspělých zemích. Jejich nadbytek vede k nadměrnému ukládání zásobních tuků. U MyKETO jsou sacharidy omezeny do té míry, aby bylo tělo nuceno „přehodit“ pomyslné výhybky a čerpat energii z vnitřních zdrojů – ketolátek. Ty vznikají při spalování uloženého tuku. Poslední výzkumy potvrdily, že nízkosacharidová dieta (low-carb) je pro lidské zdraví velmi přínosná. Díky ní je možné nejen efektivně zhubnout, ale i pozitivně ovlivnit průběh některých nemocí, např. diabetu II. typu. Zásadám této stravy se s MyKETO snadno naučíte!

  Dle WHO je nadbytek sacharidů, zejména cukrů spojován s výskytem:

   

  • nadváhy a obezity
  • zubních kazů
  • cukrovky II. typu
  • metabolického syndromu
  • kvasinkových infekcí
  • zhoršené kvality pokožky
  • poruch chování u dětí s ADHD
  • nadměrné spotřeby vitamínů skupiny B, vápníku a hořčíku
 • Vláknina

  Má celou řadu důležitých funkcí. Většina lidí během dne nemá čas sníst dostatek vlákniny. Pro ilustraci, denní příjem ovoce a zeleniny, pro dostatek vlákniny, by měl činit 1 kg. Skutečnost, že konzumujeme příliš málo vlákniny vede k nedostatečnému zasycení. To se odráží na větším množství snědené potravy a následné vytváření tukových zásob. MyKETO je bohaté na vlákninu a přináší rychlý pocit zasycení.

  Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou (hrubou):

  Rozpustnou vlákninu si můžeme představit jako houbu, která na sebe váže velké množství vody, svůj objem tak dokáže mnohonásobně zvýšit. Pro její trávení je třeba určitý čas, proto dochází současně k jejímu pomalejšímu posunu ze žaludku do tenkého střeva. To pociťujeme velmi příjemně, jako pocit nasycení. Vláknina je také velmi prospěšná pro osídlení trávicího traktu žádoucími laktobacily a bifidobakeriemi, dále pro normální metabolismus tuků a cholesterolu, stejně tak pro stabilizaci hladiny cukru v krvi. Je důležité si uvědomit, že prudké výkyvy hladiny cukru v krvi (glykémie) mohou s postupujícím časem vést k cukrovce II. typu.

  Nerozpustná vláknina slouží jako jakýsi kartáč, který čistí náš trávicí trakt od škodlivých látek. Díky této vláknině se potrava naším trávicím traktem pohybuje optimálně dlouhou dobu, 4 – 6 hodin. Při nedostatku hrubé vlákniny se naopak tato doba prodlužuje na 12 – 24 hodin, někdy dokonce až na týden! Vzniká zácpa, nahromaděná trávenina ve střevech podléhá hnilobným procesům za vzniku látek, které jsou pro zdraví škodlivé a mohou vážně poškozovat střevní povrch.

 • Vitamíny

  Vitamíny jsou látky nezbytné pro život. Při nadváze a obezitě může tělo trpět skrytým nedostatkem vitamínů. Jejich rychlé doplnění díky MyKETO činí redukci hmotnosti mnohem efektivnější.

 • Bílkoviny

  Proteiny, neboli bílkoviny jsou klíčovou ingrediencí správného fungování našeho těla, výstavby a obnovy svalové tkáně. Denně bychom měli přijmout zhruba tolik bílkovin, kolik vážíme. Běžná strava a mnohé diety jsou na bílkoviny chudé,  deficitní, často tak trpíme jejich skrytým nedostatkem. To se může projevit např. únavou a zhoršením zdravotního stavu, včetně imunitních funkcí.

  Naproti tomu MyKETO zajišťuje dostatek kvalitních bílkovin, a tak lépe chrání před ztrátou svalové hmoty během hubnutí. MyKETO vychází z nejnovějších vědeckých doporučení a využívá výhodných vzájemných poměrů mezi živočišnými a rostlinnými bílkovinami, indexu stravitelnosti a klade důraz na ideální podíl jednotlivých aminokyselin - základních stavebních jednotek bílkovin. Dbá na vyváženost celkové denní porce bílkovin. Ta je rovnoměrně rozložena tak, aby vaše tělo nemělo nedostatek bílkovin, na druhé straně ani nadbytek.

 • Stopové prvky

  Běžná strava je bohatá na průmyslově zpracované potraviny a současně chudá na přirozené zdroje minerálů a stopových prvků. Nedostatečně tak zohledňuje zvýšenou spotřebu minerálů, která je s redukcí hmotnosti spjata. U MyKETO máte jistotu vysokého, přesně definovaného příjmu klíčových minerálů a celého spektra stopových prvků.