Domů Recepty MyKETO Proteinový kinder řez

MyKETO Proteinový kinder řez

Průměr: 4.8 (5 hlasy/ů)
40 minut
10-12 ks
střední

Veronika Poskočilová, certifikovaný výživový poradce pro hubnutí, Výživový institut, Praha 4.

Inspirujte se a připravte si velmi lehký dezert, který v žádném případě nezatíží vaše zažívání. Hubnout můžete lehce, bez těžkostí, s MyKETO. Dnes vyzkoušíte naší lahodnou Proteinovou panna cottu vyšlehanou s mascarpone do krému. My jsme ho použili do MyKETO proteinových kinder řezů, ale skvěle se hodí i do dalších dezertů. 

Ingredience: 

Korpus: 

Vejce 6 ks 
Philadelphia nebo podobný krémový sýr 150 g
Xylitol 40 g
Hořké kakao 2 PL
Xantanová guma  1 ČL
Himalájská sůl špetka

 

Krém:

Mascarpone 250 g
MyKETO Proteinová panna cotta s příchutí vanilka 1 porce
Citrónová kůra z 1/2 bio citrónu  

 

Postup: 

Oddělte žloutky od bílků, žloutky vyšlehejte se sladidlem ručně nebo v robotu, přidejte krémový sýr a opět vyšlehejte dohladka. 

Kakao smíchejte s xantanovou gumou a po částech přidávejte směsi žloutků a Philadelphie. Zpracujte v hladké těsto.

Bílky se špetkou soli vyšlehejte do tuhého sněhu, který opatrně (po částech) přimíchejte do kakaové směsi. Připravené těsto vylijte na plech vyložený silikonovou podložkou (lze použít i pečící papír), cukrářskou kartou rozetřete těsto do výšky cca 1 cm.

Plech s těstem vložte do horkovzdušné trouby, vyhřáté na 160 °C a pečte přibližně 10-12 minut.

Upečený piškot/korpus nechte vychladnout. Vychladlý korpus opatrně sundejte ze silikonové podložky. Během chladnutí korpusu si připravte krém.

Vanilkovou Panna cottu připravte podle návodu s přidáním pouze 60 ml vody!!! Do takto připravené Panna cotty přidejte 250 g mascarpone a vyšlehejte do hladkého krému.

Vychladlý korpus překrojte na polovinu. Jednu polovinu potřete krémem z mascarpone a panna cotty a přiklopte druhou polovinou korpusu. Nakrájejte na obdélníky, které před podáváním nechte vychladnout/ztuhnout v lednici.

 

TIP: krém z mascarpone a Panna cotty můžete použít i pro mnohé jiné nízkosacharidové dorty, čokoládová panna cotta + mascarpone se bude krásně hodit k čokoládovým dortům nebo jen jako rychlý dezert do skleniček s malinami :) 

Podobné recepty: 
5
Průměr: 5 (3 hlasy/ů)

10 minut

4.666665
Průměr: 4.7 (6 hlasy/ů)

20 min

5
Průměr: 5 (5 hlasy/ů)

50 min

5
Průměr: 5 (2 hlasy/ů)

5 min

4.625
Průměr: 4.6 (8 hlasy/ů)

20 min

5
Průměr: 5 (5 hlasy/ů)

10 min