Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek
a získejte 100 Kč na první nákup.

Domů Blog Jak se zbavit břišního, neboli viscerálního tuku?

Jak se zbavit břišního, neboli viscerálního tuku?

MyKETO tým

Břišní tuk je nejen nevzhledný a postupem času deformuje postavu, ale především může být pro lidské zdraví i nebezpečný. Ne nadarmo se břišnímu tuku říká "skrytý zabiják" který ohrožuje nejen osoby s nadváhou či obezitou, ale často trápí i ty štíhlé.

 

Kolik vaše břicho ukrývá skrytého tuku?  

Dlouhá léta si hromadění tuku v břišní oblasti nemusíme všimnout, neboť ostatní části těla můžeme mít relativně štíhlé. Viscerální tuk je záludný v tom, že se postupně ukládá mezi vnitřní orgány a doslova je obaluje a prorůstá. Představte si tukem obalené ledviny, prorostlá játra a doslova v tuku zarostlé srdce. Smutná představa, viďte? Někteří lidé nashromáždí ve své dutině břišní 20 a více kilo nažloutlé třaslavé hmoty, která ale postupně zabíjí – to totiž viscerální tuk skutečně dělá.

 

Viscerální břišní tuk je nebezpečný. Odhalte ho a zatočte s ním!

Viscerální tuk je ze zdravotního hlediska nejrizikovější a přináší nám podstatně vyšší míru hrozby civilizačních nemocí než u tuku podkožního, nahromaděného např. v oblasti hýždí.  Doslova o něm můžeme říci, že je skrytou časovanou bombou v našem organismu. Jeho nadbytek je úzce spojen s mnohými zdravotními riziky. Pokud máte pocit, že i vám se obvod pasu začíná nemilosrdně zvětšovat, doporučujeme velmi zpozornět. 

 

 

Profesionální měření tělesného tuku podchytí nemoci

Pokud si nejste jisti a chcete zjistit množství viscerálního tuku přesně a odborně, velmi detailní údaje o množství a rozložení tělesného tuku (podkožního i viscerálního) vám přinese měření na speciálním přístroji InBody, fungujícím na bázi bioelektrické impedance. Měření je rychlé a neinvazivní a je velmi důležitou součástí komplexní nabídky těch opravdu profesionálních poradenských center. Využít můžete výjimečné akce na měření viscerálního i podkožního tuku se slevou 50 %, které v měsíci lednu a únoru pro nové i stávající klienty nachystala poradenská centra autorizovaná MyKETO. Co vše zběhem chvilky zjistíte? Dozvíte se, kolik tuku jste o Vánocích přibrali, zároveň získáte velmi přesné údaje o složení vašeho těla, zjistíte váš metabolický věk, bazální metabolismus, množství minerálů, svalů a mnohé další důležité údaje. V případě potřeby vám naši velmi příjemní výživoví poradci sestaví účinný a na míru šitý dietní plán, se kterým se zvýšené hodnoty rizikového břišního tuku dostanou opět do normálního rozmezí a vy jste ztráceli zásobní tuk, nikoli svaly.

 

Jednoduché a rychlé orientační měření břišního tuku 

Pro jednoduché a rychlé orientační měření viscerálního tuku doporučujeme provést jednoduché měření. Vezměte obyčejný krejčovský metr a změřte si obvod pasu. Za vysoce rizikový obvod pasu se považuje u žen nad 88 cm, u mužů nad 102 cm. 

Obvod pasu 

Zvýšené riziko

Vysoké riziko

Ženy  nad 80 cm nad 88 cm
Muži  nad 94 cm nad 102 cm

 

STOP hladovění. Jezte a hubněte!

Jestli chcete skutečně zhubnout, netrapte své tělo hladověním. Klíčem k úspěchu je pravidelný, vhodně zvolený režim. Vaší průvodcem bude keto dieta MyKETO, která obsahuje lahodná proteinová jídla a koktejly MyKETO, která vám budou skutečně chutnat a vašemu tělu poskytnou veškeré potřebné živiny, vitamíny a minerály v optimálním množství a vyváženém vzájemném poměru. V průběhu jednotlivých fází dietního programu MyKETO se seznámíte se zásadami zdravého stravování a dozvíte se, jak trvale změnit stravovací návyky, abyste nejen efektivně zhubli, ale také, abyste dosažené výsledky dlouhodobě udrželi.

Vyzkoušejte si ketonovou dietu MyKETO a ověřte si, že tento typ nízkosacharidového (low-carb) stravování je skutečně úspěšný. Sami brzy uvidíte a hlavně ucítíte ten rozdíl. Vaše letošní novoroční předsevzetí se vám s MyKETO určitě vyplní! 

 

Průřez dutinou břišní v oblasti pupku

Hodnocení zdravotního rizika viscerálního tuku zobrazení provedeno pomocí přístroje InBody (v cm2):

Vysvětlivky: Hraniční hodnota viscerálního tuku je 100 cm2. Čím je tato hodnota vyšší, tím se úměrně zvyšuje míra zdravotního rizika.  Zdroj: Body - vision program (měřící přístroj InBody).

Podobné články: 
MyKETO tým

Tuk v těle a dvě moderní metody jeho měření. První, je na profesionální váze InBody, druhá na domácích přístrojích. V čem se metody od sebe líší? Jak z měření vytěžíte maximum?

MyKETO tým

Jak zhubnout po Vánocích? Hřešili jste a z roztomilých špíčků se mezitím stala nevzhledná pneumatika? Nezoufejte, s naší malou pomocí poprvé v životě pokoříte vaše novoroční předsevzetí zhubnout.

 

MyKETO tým

Zajímá vás téma hubnutí, tělesná hmotnost, ketóza, keto dieta neboli po našem "steaková dieta" a chcete se inspirovat jak je možné s její pomocí zhubnout? V tom případě si nenechte utéct nový, užitečný článek! 

MyKETO tým

Existuje nějaký nástroj, jak urychlit bazální metabolismus a s ním související spalování tuků, nebo čím zefektivnit proces hubnutí? A jde to vůbec? A co když je nám 40+ a hubnutí je opravdovým oříškem?

MyKETO tým

Zpočátku marnými pokusy zhubnout se sympatická mladá maminka, paní Veronika, nedala odradit. Udělala dobře, protože její snaha nakonec byla korunována úspěchem. Šla si za svým cílem a našla dietu, při které kila letěla dolů rychle. Přečtěte si celý příběh.

MyKETO tým

Vůně kávy = vůně domova. Káva evokuje pocit klidu a pohody. Proč nespojit příjemné s užitečným a při pití lahodné kávy hubnout?