Domů Blog Keto proužky, ketóza a hubnutí. Jsem v ketóze?

Keto proužky, ketóza a hubnutí. Jsem v ketóze?

MyKETO tým

Hodláte začít s ketodietou? Určitě vám hlavou běží spousta otázek, jednou z nich je možná i to, jak ketóza pozná. Existuje nějaký test na ketózu? 

 

Co je to ketóza 

Připomeňme si ve stručnosti, že ketóza je stav, který směruje naše tělo tak, aby se zbavilo nahromaděného tělesného tuku snadněji a efektivněji, než je to obvyklé. Výhodou, která mnohé z nás láká je, že u této diety není potřeba nadměrné cvičení. Důraz se klade na změnu stravovacího režimu s cílem navození ketózy a zvýšení tvorby ketolátek. Ketolátky se pak stávají hlavním palivem pro naše tělo, namísto běžně přijímaných cukrů, resp. sacharidů ze stravy. K navození ketózy se ve světě i u nás používá dieta označovaná jako keto-, ketogenní, příp. ketonová či proteinová (pozor, kvalita provedení diety se může velmi lišit, proto vybírejte pečlivě).

 

Ketózu si ověřte keto diagnostickými proužky keto PHAN

Keto diagnostické proužky keto PHAN budou zejména zpočátku změny vašich stravovacích návyků užitečným pomocníkem. S pomocí těchto lakumusových papírků, tento pojem si možná pamatujete ještě ze školy, si snadno ověříte, zda ve vašem těle probíhá zvýšená tvorba ketólátek. 

KetoPHAN, keto proužky - diagnostické papírky

 

Ketolátky se dají zjistit v krvi, dechu i moči

Ketolátky v těle se dají zjistit různými způsoby. Keto PHAN je jednoduchý domácí test, který využívá neinvazivní možnosti stanovení ketolátek v moči. Postačí malé množství ideálně první ranní moči. Test je rychlý, zcela bezbolestný a zároveň je dostatečně průkazný. Proto je v praxi mnohem více využívaný, než např. přímé stanovení ketolátek ve vzorku krve. Ketolátky, konkrétně aceton, můžete zaznamenat také v dechu. 

Zdravotnický prostředek KetoPHAN obsahuje v jednom balení 50 ks testovacích proužků pro analýzu moči. Jedno balení na www.myketo.cz/ketophan vyjde na 110 Kč (1 proužek stojí 2,20 Kč). Test vám pomůže snadno zjistit, zda vaše tělo produkujete zvýšeně ketolátky či nikoli. Výhodou testu je snadná proveditelnost, nízká cena a rychlost získání výsledku do 1 - 2 minut.  
 

KetoPHAN diagnostiký test na stanovení ketolátek v močiJsem v ketóze ANO či NE?! 

Měření diagnostickým testem keto PHAN je vhodné zejména v případě, že s ketodietou právě začínáte, tedy během prvních 2  týdnů.

Zjištění, že jste v ketóze pro vás může být velmi motivující. Změna typu vašeho stravování se vám bude hned lépe dodržovat! Dopřejte si pravidelná velmi přesná a vypovídající měření na InBody u vašeho výživového poradce, případně sami začněte sledovat obvod tělesných partií a tělesnou hmotnost. Týdenní výsledky si zapisujte, udržíte tak svoji motivaci, a pokud budete správně motivovaní, lépe tak dosáhnete svého cíle. 

Mějte na paměti, že přechod z běžné stravy na keto dietu je zlomové období, kdy se vaše tělo postupně přizpůsobuje zcela novému typu stravování. U někoho toto období proběhne hladce, u jiného se mohou objevit překážky. Pokud se vás toto týká, zkontrolujte váš pitný režim, dbejte na dostatek iontů ve stravě (ionty v dostatečném denním množství vám zajistí proteinová jídla MyKETO, vhodné jsou i vývary) a zařaďte doplněk stravy MyKETO Enzym. Pokud máte jakékoli dotazy k dietě, neváhejte kontaktovat zkušené výživové poradce. 

 

Výsledky testu - jakou barvu může mít proužek?

V prvních dnech diety je hladina ketolátek v těle vysoká. Organismus zatím „nedokáže“ ketolátky efektivně využívat (jako zdroj energie) a vylučuje se močí a dechem ven z těla, proto na počátku keto diety by diagnostický proužek měl mít barvu tmavě nebo světle fialovou

V následujících týdnech ketodiety jste již tzv. keto-adaptovaní, tělo již dokáže ketony plně využívat a správně je metabolizovat. V této fázi by se v moči mělo ketolátek objevit již velmi málo. Diagnostický proužek by měl být světle růžový, test ale může být i negativní (bílý).

 

Kdy během dne použít keto proužky? 

Domácí test na použítí diagnostických proužků ketoPHAN je nejlepší provádět vždy v podobnou denní dobu, ideálně hned ráno, po probuzení, protože ranní moč je koncentrovanější a množství ketolátek je nejvyšší. Tudíž je i lépe detekovatelné.

 

Na závěr 7 tipů pro harmonizaci vaší hmotnosti

  1. Zaměřte se na pozitivní myšlení/motivaci - nechte se podpořit od rodiny, partnera, kamarádky, obrátit se můžete na zkušené výživové poradce
  2. Zajistěte dostatečný pitný režim 
  3. Dbejte na kvalitní spánek a odpočinek, v prvních dnech ketodiety omezte cvičení
  4. Zvolte si vyváženou keto dietu, např. MyKETO je celodenní náhrada stravy, která pokryje 100 % denní potřeby energie, živin, vitamínů a minerálů
  5. Vyvážená jídla v rámci diety konzumujte v pravidelných intervalech (ne déle než 5 hodin) 
  6. Vynechejte někdy až obsesivní počítání kalorií, také vážení postačí 1-2x týdně,  spolehněte se na MyKETO! 
  7. Buďte odhodlaní ve svém rozhodnutí, vytrvejte a úspěch se dostaví!

 

Přejít do obchodu | O ketóze, dietě a hubnutí | OBJEDNAT SE K PORADCI | KETO recepty

Podobné články: 
MyKETO tým

Břišní tuk, neboli také tuk viscerální,  je nevzhledný a postupem času deformuje postavu, především ale může být pro lidské zdraví i nebezpečný. Ne nadarmo se břišnímu tuku říká "skrytý zabiják". Jak se ho zbavit nejlépe? 

MyKETO tým

Tuk v těle a dvě moderní metody jeho měření. První, je na profesionální váze InBody, druhá na domácích přístrojích. V čem se metody od sebe líší? Jak z měření vytěžit maximum?

Bc. Iva Šmrhová

Proteiny jsou základem krásně tvarovaných svalů, zasytí vás a dokonce pomohou v případě, že se chcete zbavit pár nadbytečných kil. 

MyKETO tým

Rozhovor s výživovou poradkyní Veronikou Poskočilovou, odbornicí na problematiku diet a spoluzakladatelkou Výživového institutu. Svou profesi výživové poradkyně bere velmi vážně. S klienty si dokáže vybudovat vzájemný vztah plný důvěry a motivace potřebné k hubnutí. Pod jejím vedením už úspěšně zhublo více než 300 klientů. 

MyKETO tým

Léto je v plném proudu, ať už si jej užíváte při pobytu u moře, relaxací u bazénu nebo při venkovní aktivitě, určitě budete souhlasit, že dlouhý pobyt na slunci dává naší pokožce pořádně zabrat. Co udělat pro krásnou pleť bez vrásek?